Blog image

Makale Yazmak

by bilal

2020-05-04 16:47:19

0

1425

Makale yazmak, kimi bireylere göre zor ve biraz da olsa bilimsel olarak gelse de yazmayı alışkanlık haline getirenler için güzel bir tecrübedir. Makale yazarak kelime dağarcığınızı, yazma yeteneğinizi, araştırma yeteneğinizi ve bilgi yetilerinizi olabildiğince arttırabilme ihtimaliniz çok yüksektir. Yanlış bildiğiniz kelimeleri belirleyebilir, doğrusunu öğrenebilirsiniz. Yapacağınız tüm araştırmalar sizleri daha çok yazmaya teşvik edecektir.

Makale yazmanın en önemli ritüellerinden biri de yazma isteğinizi arttırmanızı sağlamasıdır. Yazdığınız yazının bilimsel olarak yayınlanacağını bilmek sizleri biraz da olsa strese sokabilir. Fakat bunu istenen akademik kurallara uygun şekilde hazırlamanız ve sonrasından yayınlanması yavaş yavaş alışma sürecinizi hızlandıracaktır.

-İyi Bir Makale Nasıl Yazılır?

Göstereceğiniz özen ve konsantrasyonun maksimum seviyesini sizlerden bekleyen makale yazısı işleri, yazıldıktan sonra birkaç kez mutlaka okunulmalıdır. Yazdığımız yazının makalenin konusuna uygun olması çok önemlidir. Genel olarak makaleler özgünlük ve ciddiyet isteyen hassas bir işlevdir. Gerektiği zaman ekstra bir gelir sağlamanıza bile yardımcı olan makale yazma işi, sizlere maddi olarak da fayda sağlayabilmektedir. Kendi emeklerinizle yazdığınız makalenin bilimsel olarak kabul edilip yayınlanması sizleri zamanla daha da motive edecektir. Yazdığınız makalelerin sizlere maddi ve manevi yoldan birçok kazancı olduğunuz söylemiştik. Bu konuyu açacak olursak şöyle söyleyebiliriz; Sanal ortamlarda artık yazarak para kazanmanıza yardımcı olacak birçok site bulunmaktadır. Bunlardan istediğinize başvurarak yazar kariyerinize ilk adımınızı atabilirsiniz. Aynı zamanda birikiminizi sizlere verilen hesap üzerinde biriktirebilirsiniz. Yazmanız gerekenin fazlasını yazdığınız her durumda da sizlere yazdığınız kadarın karşılığı mutlaka veriliyor olmalıdır. Her şeyden önce meslek haline getirme isteğiniz varsa bu kıstas önemlidir. Şunu unutmamalıyız ki; yazmayı da meslek haline getirebilmek için öncelikle yazmayı sevmemiz gerek. Sırf para kazanmak için yazı yazmak istiyorsak pek fazla ilerleyeceğimizin garantisi yoktur. Severek yaptığımız bir işten para kazanmak bizlere daha çok tecrübe kazandıracaktır. Sadece ticari amaçla yazmak bizleri sadece oyalar. Önce sabretmemizi gerektiren büyük bir hassasiyet işidir yazı yazmak. Bu sabrın ve çabalarımızın sonucunda karşılığını en iyi tecrübelerle alacağımız mükemmel bir deneyim olacaktır.

0 Yorum

Yorum Bırak

HEMEN ÜYE OL VE KAZANMAYA BAŞLA!

1000+ Kişilik Dev Ekibimizin Bir Parçası Olmak Çok Kolay

KAYIT OL