Blog image

Makale Yazarak Para Kazanmak İstiyormusunuz

by yznkznr

2019-03-15 16:50:34

0

13

Üniversitede okurken tanışmıştım bilgisayarla. O zamanlar basic ve fortran vardı. Sonra mezun oldum ve windows tabanlı işletim sistemleriyle tanıştım. Mesleğimin ve hayatımın çok önemli parçası olmuştur bilgisayar ve doğal olarak internet. Merak ve istek sayesinde; web tasarımcılığı, access tabanlı programlar bile yaptım. Tabii ki tüm bu dönüşümler olurken, internetin devasa bir sektör halini almaya başladığına da tanık oldum. Dolayısıyla sektör olan bir yerde, planlı bir şekilde kazanımların da olabileceğini öngörebilmiştim. Örneğin İnternetten para kazanmak gibi. Bilişim çağında, devasa bir ağ üzerinden çok değişik kazançlar sağlamanın akla ve mantığa uygunluğunu bir çokları gibi ben de tahmin etmiştim. Bugünlerde baktığımda, eğitimci bir ailenin çocuğu olarak yazmayı da çok sevdiğim için, bilişim ve yazı bir araya gelince, makale yazarak para kazanmak da aslında bir çeşit sacayağının bir parçası gibi durdu.


Yazı yazmak benim için çok önemli bir ifade biçimidir. Hani hep derler ya, “insan yaptığı işi sevmelidir” diye. Evet bu doğru, ama daha çok önemsediğim, insanın sevdiği işi yapmasıdır. Yani yaptığı işi sevmesi kadar, bu işe yatkın olması ve ilgisinin olması da çok değerlidir. Çünkü böyle olunca sadece belli tabular içerisinde ve mekanik anlamda bir eylem olur ve tek amaç da para kazanmak olur. Ezbere dayalı sistemlerde sadece yüksek not almak için çalışmak gibi. Halbuki esas özne bilgi olmalıdır, keyif  de alınmalıdır.  Şimdi ben makale yazarak para kazanmak denilince böyle düşünüyorum. Hem kendimi ifade ettiğim, hem de para kazandığım bir alan olarak görüyorum.
Doğru bakıldığında internet ortamının dünyada sağladığı ve sağlayabileceği tüm olanakları, ulaşabildiğimiz her kitleye anlatabildiğimiz kadar belki de başarılı olacağız. Bunun için bu alanda olmaktan keyif alan birisi olarak ben de bir şeyler yapmak istiyorum. Sonsuz bir alandan bahsediyoruz. Bu aynı zamanda sonsuz bir enerji ve sonsuz fırsatlar da demek. Ve her gün yenilenen, gelişen bir alan üstelik. Bu alanda olmak benim için çok keyifli olur. Kendimi ifade edebilirim. İnsanlara yardım edebilirim. Üstelik para da kazanabilirim. Çünkü bu alandaki keyifli fırsatlardan biri de makale yazarak para kazanmak

 

 

0 Yorum

Yorum Bırak

HEMEN ÜYE OL VE KAZANMAYA BAŞLA!

1000+ Kişilik Dev Ekibimizin Bir Parçası Olmak Çok Kolay

KAYIT OL