Blog image

Makale ve Para Bir Arada

by yznkznr

2019-03-15 20:16:11

0

92

Günümüz şartların da aldığımız maaşlar yetmez olunca, birçok kişinin yaptığı gibi ben de arama motoruna internetten para kazanmak diye yazıp, araştırmalar yapmaya başladım. Bunların içinde karşıma birçok seçenek çıktı, beni en cazip edeni ise makale yazarak para kazanmak oldu. Belli bir konunun üzerine yazılan makaleleri anlaştığınız kişi ya da kuruluşlara gönderip ek gelir elde etmek hiç fena bir fikir değil.


Çalıştığım iş gereği hem masa başı çalışmam,  hem de iş dışında çok boş vaktimin olması beni artık sıkmıştı. Buna bir son verip hem kazancıma ek gelir elde etmek istiyor, hem de zamanımı doğru işlerle doldurmak istiyordum. Açıkçası makale yazarak para kazanmak hiç aklıma gelmemişti. Benim için yazı yazmak çok eğlenceli bu eğlenceyi paraya dönüştürmek daha eğlenceli olacaktır. Yazmayı seven bir insan olarak her gece yattığımda hep bir kitap yazma hayali kurardım. Bellimi olur belki bir gün onu da yaparım. İnternetten yazarak kazandığım paralarla, yazdığım kitabı basıma göndere bilirim belki kim bilir? J Belki başlarda belli konular üzerine yazacağım için zorlanabilirim, fakat buna zamanla alışacağımı sonralarında keyif alacağımı düşünüyorum.  Çok yaygın olmayan bu iş hem ev hanımları için, hem öğrenciler için, hem de benim gibi iş yerinde çok boş zamanları olanlar için uygun. Böylelikle yazar olmasanız da yazıyor olmak insanı mutlu edebilir. Sonuçta yazmak da çoğu kişi için bir deşarj yöntemi.


Günümüz de giderlerimizin geldiğinden fazla olduğu sürece, herkes geçim sıkıntısıyla boğuşurken eminim ki herkes daha fazla kazanmanın yollarını aramaktadır. Öğrenciler çeşitli işlere harçlık çıkartmak için başvururken, makale yazarak para kazanmak onlar için hem eğlenceli hem de gelir elde edebilecekleri bir iş olacaktır. Sonuçta bir şey araştırırken, bir şeyin nasıl yapıldığına yada bir tatil beldesini araştırırken hepimiz internetten araştırmaktayız. Çoğu zamanda okuduklarımız bizi tatmin etmemektedir. Bunun için, daha çok okuyup öğrenmek için, makale yazılarına daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. Makale yazarken kesinlikle hiçbir yazıdan alıntı yapmamamız lazım. Makale yazmak kesinlikle kişinin kendi fikirlerine özgü olmalıdır. Umarım bende bu yazım da başarılı olmuşumdur.

 

0 Yorum

Yorum Bırak

HEMEN ÜYE OL VE KAZANMAYA BAŞLA!

1000+ Kişilik Dev Ekibimizin Bir Parçası Olmak Çok Kolay

KAYIT OL