Blog image

İnternetten Para Kazanmanın Yolları

by yznkznr

2019-03-15 20:32:12

0

71

Düşünmeyi, araştırmayı,  yeni şeyler öğrenmeyi, yeniliklere açık olmayı, bunları da yazıya dökmeyi seviyorsanız,  kendi işinizden arta kalan zamanlarınızı değerlendirmek ya da bir ev hanımı olup;  ‘’evde boş oturmayı sevmiyorum’’ diyorsanız makale yazarak para kazanmak tam size göre. Size, ilk yazdığınız makaleden,  tonla para kazanacaksınız diyemem. Çünkü başarılı olmak ve tam bir sonuç almak için, her işte olduğu gibi, bunda da, azim ve kararlı olmak şart. Hz. Allah, bıkmadan, usanmadan, devamlı çalışılan bir emeğin mükâfatını,  er ya da geç, fazlası ile vermektedir. Devamlı ve kaliteli içeriklerden oluşan makaleler yazdıkça, hem kendi bilgileriniz çoğalacak, hem insanlara faydalı şeyler üretmiş olacak, zamanla da hatırı sayılır paralar kazanabileceksiniz.


Makale yazarak para kazanabilmek için, belli bir vasıf gerekmemektedir. Yazımın başında da belirttiğim gibi, kalemine güvenen, okumayı, bilgi birikimini ve yazmayı seven;  öğrenci,  ev hanımı, emekli, ek iş arayanlar kısacası herkes yapabilmektedir.  Herkesin bu işi yapabileceği gibi akıla gelebilen, insanların ihtiyaç duyduğu (genel kültür, kişisel gelişim, bebek ve çocuk bakımı, bilim ve teknoloji, sağlıklı yaşam, kozmetik, kişisel bakım gibi) her konuda da yazılabilmektedir.  Önemli olan ele alınan konuyu özgün bir şekilde,  kendi ifadeleriyle samimi olarak,  okuyucuyla aradaki bağı koparmadan yazabilmektir. Özgünlük ve samimiyet okuyucunun hoşuna gidecek, diğer yazılarınızı da merakla bekleyecektir. Dolayısıyla her yazınız bir sonrası için referans olacaktır.  Her yazıda, ilgi alanımızın olduğu bir-iki konu ele almak verimli olmaktadır.  Her zaman farklı konularda makale seçmek,  araştırmayı zorlaştırıp, devamlılığa mani olmaktadır.  Hangi konuda kendinizi gelişmiş buluyorsanız, onları tercih etmenizi tavsiye ederim.


Bütün bunları yapıp,  şartlara uygun bir makale oluşturduktan sonra,  gelelim yayınlama aşamasına. Yazmış olduğumuz makaleyi,  okuyucularımıza ya da müşteriye nasıl ulaştırırız? Ya yazıtör starter gibi bir ürün satın alarak,  ayrıntılı anlatımlardan oluşan,  kendine ait bir blog kurulabilir.  Yazdığımız makaleleri,  orada yayınlar,  belli bir tıklanmaya ulaştıktan sonra,  google adesense aracılığı ile bloğuna reklam yerleştirip,  bu reklamların tıklanması ile direkt google şirketinden para kazanılabilmektedir. Tabi bu en az 1-2 ayı alabilmektedir.  Diğer yöntem ise bu işe yeni başlamış amatör yazarların tercih ettiği yöntemdir ki başka kişi veya kişiler tarafından açılmış olan site veya blog da makale yazmak ve yazdığı kelime adedine göre para kazanmaktır. Öyle veya böyle başta da söylediğim gibi isteyin, çalışın, gayret edin ki Hz. Allah da istediğiniz şeyi kazandırsın. Sevgilerimle.

0 Yorum

Yorum Bırak

HEMEN ÜYE OL VE KAZANMAYA BAŞLA!

1000+ Kişilik Dev Ekibimizin Bir Parçası Olmak Çok Kolay

KAYIT OL