Blog image

İnternetten Para Kazanmak Yolları

by yznkznr

2019-03-15 16:29:37

0

14

İNTERNETTEN PARA KAZANMANIN YOLLARINDAN BİRİ OLAN MAKALE YAZARLIĞI YAPARAK PARA KAZANMAK

Günümüz  teknolojisinin en önemli getirilerinden biri de internettir. Her gün muazzam bir bilgi yayın akışına sahip olmakla beraber görebildiğiniz ve gösterebildiğiniz sürece vaktinizi nakite çevirmenin mümkün olduğu bir elektronik iletişim ağıdır.

İnternette kaldığınız süre sınırlarını nakite çevirebilmenin çeşitli yolları bulunmaktadır. Örneğin; network marketing ile para kazanmak, upload yaparak para kazanmak, google adnsense ile para kazanmak ve  makale yazarak para kazanmak mümkündür.

  • Network Marketing ile para kazanmak: Network marketing firmalarının kendine özel müşteri potansiyelini ve kendine özel çalışan potansiyelini kazan-kazandır sistemine dayandırarak oluşturduğu ve bir satış ağı fabrikası kurmanın sonucunda elde edilebilecek olan kazanç sistemidir.
  • Upload yaparak para kazanmak: Herhangi bir müzik, film, e-kitap vs gibi dosyaların upload sitesine yüklenmesiyle ve yüklenen dosyanın belli bir indirme rakamına ulaşması sonucunda gerçekleşen kazanç yöntemidir.
  • Google Adsense ile para kazanmak: En büyük arama motoru olan Google’ın reklam paylaşım ağıdır. Google’ın devrim yarattığı bu sistem hem kazanmakta hem de kazandırmaktadır. Ekstra kazanç sağlamak için bir diğer yöntemdir.
  • Makale yazarak para kazanmak:  Herhangi bir konu veya herhangi bir alanda fikirlerin ve düşüncelerin tamamen özgün olmak koşuluyla okuyucuya sunulduğu yazılardır. Neredeyse her konuda makale yazılabildiği gibi asıl önem arz eden makale içeriğinin okuyucuya nasıl ve ne düzeyde sunulmuş olduğudur. İçerik ile parelel olarak makalenin başlığı ise okuyucuya bu makaleyi okuyup okumayacağını, yararlı olduğunu düşünüp, düşünmeyeceğini gösterecek olan en temel kısımdır. Bundan sebep etkili ve anahtar kelimenin de olabileceği bir başlık tercih edilmesi önemlidir. İmla kuralları da temel husuların başında gelmektedir. İmla kurallarına uygun olmayan içerikler okuyucuyu olumsuz yönde etkileyebileceği gibi arama motorları açısından da istenmeyen negatif sonuçlar doğuracağından göz ardı edilmemesi gerekmektedir. İmla hatalarının düzeltilmediği makaleler konu ile ilgili Google sıralamasında iyi bir konumda yer alamayacaktır. Özgün içerik, iyi bir başlık ve  imla kurallarınında dikkate alınması sonucunda  etkili bir Türkçe ile akıcı bir şekilde yazmanız makalenizin okunmasını da sağlayacaktır. Eğer okuyucuya akıcı ve etkili bir sunum yapmamış iseniz makalenizin okunma oranları düşecektir ve istenilen verimi almanız güçleşecektir.

Makale yazarak para kazanmak emek gerektiren bir iştir. Araştırmayı ve bilgi edinmeyi seviyorsanız eğer bu iş tam size göre. Para kazanmanın yanı sınıra bilgi birikiminizin artması da bu işi güzel kılan sebeplerden biridir. İlk yazdığınız makeleden çok yüksek meblağlar elde etmeyi beklemek ise  hiçbir iş ve sektör için geçerli olmadığı gibi etik iş ve sektörler açısından da imkansızdır. Kalitesi giderek artan linear bir grafik oluşturacak şekilde makale yazmaya devam etmekle beraber emeğinizin karşılığını alacağınıza şüpheniz olmasın. Eğer işinizi doğru bir şekilde yaparsanız bir nebze de olsa internettiki bilgi kirlilğinin önüne geçmek için katkıda bulunmuş ve insanlığa doğruluğu araştırılmış bilgiler sunmuş olacaksınız. Yazmış olduğunu makaleleri okuyucuya ulaştırmak için kendinize ait bir blog kurar ve belli bir tıklanma sonucu Google Adsense ile bloğa reklam yerleştirerek tıklanma sayısına para kazanabilirsiniz. Bir de amatör yazarların tercih ettiği bir yöntem olan yazmış olduğu makale yazılarını başkalarının açmış olduğu blog ve sitede yayınlayarak kelime sayısı başına para kazanmaktır.

Kendinize uygun olanı seçip makale yazarlığına başlamaya ne dersiniz?

 

0 Yorum

Yorum Bırak

HEMEN ÜYE OL VE KAZANMAYA BAŞLA!

1000+ Kişilik Dev Ekibimizin Bir Parçası Olmak Çok Kolay

KAYIT OL