Blog image

İnternetten Para Kazanmak Yolları

by yznkznr

2019-03-15 20:07:54

0

10

Tarihin kadim zamanlarından günümüze kadar değişmeyen değer para; neden, nasıl ve ne kadar kazanılmalı? Paranın icadı hakkında farklı iddialar olsa da genel geçer kabul Lidyalıların parayı ilk kullanan topluluk olduğu yönünde. Önceleri topraktan kazanılan para ilerleyen sanayi ile birlikte üretimden kazanılır oldu. Peki, günümüzde yaşadığı galaksiyi tanıyan, uzaya yerleşme planları yapan insanoğlu için paranın anlamı nasıl değişti. Neden ellisine gelmiş çok çalışmış tecrübeli iş adamlarının sahip olamadığı servetlere yirmili yaşlarının ortasında çocuklar sahip olur oldu. Sosyal paylaşım ağları kurarak, e ticaret yaparak, makale yazarak para kazanmak dedikleri nasıl bir şey?


Hızla değişen ve gelişen dünyada bu değişime ayak uydurmada mihenk taşı internet. İnternet gücünü tam bilmeyenlerce henüz oyun, müzik, film gibi kavramlardan ibaretken gücünün farkında olanlarca para kazanmanın az riskli, çok getiri, eğlenceli hali. Her türlü yeteneği ve bilgi birikimini internetin sunduğu imkânlarla hayata taşımayı başaran bu yeni kuşak neler yapıyor biraz yakından bakalım. İnternet sizin için olmazsa olmazlardansa para piyasaları, kıymetli madenler ve uluslararası hareketler sizi cezbediyorsa Muhammed Islam gibi lisedeyken 72 milyon dolar kazanabilirsiniz. Geniş bir hayal gücünüz ve dünyayı insanlara sizin gözünüzden gösterme planlarınız varsa siz de Kabura dergisi gibi Türkiye de bir ilke imza atarak manga dergisi çıkarmayı deneyebilir ya da Metin2 gibi fenomen olan bir oyunun yapımında rol alabilirsiniz. Ben deha değilim ama yetenekliyim ve internetin küçülttüğü dünyada duvarlarımın dışına çıkmaya niyetliğim diyorsanız; varlığınızı tüm dünyaya yazarak kanıtlayabilir, makale yazarak para kazanabilir ve kendi küçük servetinizi oluşturabilirsiniz. Ayrıca yazdığınız makaleler normal şartlar altında ulaşamayacağınız insanlara ulaşmanızı ve onların zihinlerinde sizin fikirleriniz yer tutmasını sağlayacak böylece kolektif bilincin oluşmasında katkınızı sunacaktır.


Para kazanmak ve gelecek nesillere yaşadığımızın kanıtını bırakmak değil midir insanlığın iki temel amacı. Ben size Mimar Sinan gibi Selimiyeler yapmadan ya da Çin’den Anadolu’ya uzanan ipek yolunda yorulmadan evde, işte yani istediğiniz her yerde sadece makale yazarak para kazanabileceğinizi ve dünyaya iz bırakabileceğinizi söylüyorum.

 

 

0 Yorum

Yorum Bırak

HEMEN ÜYE OL VE KAZANMAYA BAŞLA!

1000+ Kişilik Dev Ekibimizin Bir Parçası Olmak Çok Kolay

KAYIT OL