Blog image

Neredeyse her iki bireyden birinin kullandığı , bu yazıyı okurken faydalandığınız internetin nereden geldiğini , nasıl oluştuğunu hiç düşündünüz mü ? İnterneti hergün kullanıyoruz fakat çoğumuz internet ağı hakkında bilgi sahibi değiliz. İnternet ağı , büyük çoğunluğu fiber optik kablolardan oluşmuş komplike bir molekülü anımsatıyor. Genel olarak bu ağın okyanus altında varolması ise oldukça ilgi çekici. İnternet sayesinde erişmek istediğimiz yada erişilmesine olanak sağladığımız bilgiler milisayine kadar kısa sürelerde ağda dolaşıma çıkıyor. Dolaşımı tamamen bitirmesi ise yine milisaniyeyi geçmiyor. Eski usül telgraf , mektup hatta günümüzde sms e kıyasla bambaşka bir kapı aralayan internet elbette bu paylaşımı kendiliğinden gerçekleştirmiyor.

İğneden ipliğe, yemeğin kaç dakika pişeceğine , arabanın modeline, beldeki ağrıya neyin iyi geleceğine , opera gecelerinin tarihine , filozofların hayatına , icatlara , kokulu bitkilere ve daha sonsuz bilgiye internetten ulaşmak mümkün.  İşte sınırsız konuları internette arşivleyen bu kişilerin bir kısmı makale yazarlarıdır. Makale yazıldığında içerisinde gerekli anahtar kelime konduğu vakit aradığınız konuya ulaşmanız artık tamamne internetinizin hızına kalmış. İnternetten makale yazmak ayrıca bir iş koludur. Makale yazarak para kazanmak olarak adlandırılan bu iş için imkan sunan ve makale başına ( genelde kelime başına para ödeyerek )para ödeyen birçok şirket vardır. Makale yazarak para kazanmak zaman açısından serbest zamanlı bir iş koludur. Makale yazarken kopyala yapıştır yapılamayacağından her makale kendi alanında özgünlük içerir aslında. Konu aynı olsa da mutlaka her makalede farklı içerikler bulursunuz. Sürdürdüğünüz bir işinizin olması yada herhangi bir meslek grubuna dahil olmanız makale yazarak para kazanmanıza engel değil.

İlginiz olan konular dışında bilgi edinmek istediğiz konular hakkında da bilimsel araştırmalar yapıp , konuları özümseyip bu konular hakkında yazabilirsiniz. Anahtar kelimeleri yeteri kadar ve doğru şekilde kullandığınızda , arama motoru arama yapan kişiyi doğru makalelere yönlendirecektir. Makale yazmak emek isteyen ve emek karşılığında her kelimenizin başına para kazandıran bir sistemdir. Makale yazarak para kazanabilir ve bilginizi paylaşabilirsiniz.

0 Yorum

Yorum Bırak

HEMEN ÜYE OL VE KAZANMAYA BAŞLA!

1000+ Kişilik Dev Ekibimizin Bir Parçası Olmak Çok Kolay

KAYIT OL