Blog image

Düşünerek Yazmak

by yznkznr

2019-03-16 18:12:58

0

14

Makale Yazmak çok zevkli bir iş olup günümüzde çoğu insanın gelir kaynağı olarak ta yazılmaktadır.

Makale Yazmak için o konu hakkında bilgi toplamak ve konu üzerinde açıklama yaparak yazmaktır. Uzun sürükleyici sıkılmadan ve okuyanı sıkmadan akışkan bir şekilde yazılmalıdır. Gazetelere dergilere ve daha birçok alanda makale yazılabilir, bunun yanında makale yazmanın da kuralları vardır. Bunlar; yazım kuralları, giriş, gelişme, sonuç olması ve daha birçok kurallar vardır. Makale yazmanın özellikleri arasında bir diğer yönden de okuyan kişinin de yazan kişinin de yazılan konu hakkında bilgi edinmesine sebep olmasıdır. Makale yazmakta uzmanlaşmak zamanla olabilecek bir durumdur, ilk başlar da düşündüğünü kaleme almak biraz zor olsa da alışılabilmektedir.

Makale yazmak kafamızdaki bir takım konuları rastgele düşündüğümüz şekilde yazmaktır. Bir konu hakkında bir başkasının makale yazması bizim de o konu hakkında yazamayız anlamına gelip bizi yıldırmamalı, herkesin düşüncesi farklı ve kendine özgüdür. Makalenin uzunluğu çok fazla olmamalıdır. 160 kelimeden az 500 kelimeden fazla olmaması gerekir, çok fazla bilgi toplamak, araştırmak ve çalışmak gerekmektedir. Bundan dolayı sabırlı olmak gerekir. Makalenin giriş bölümü oldukça kısa tutulmalıdır, giriş bölümünde ayrıntıya yer verilmemelidir fakat dikkat çekilmesi açısından giriş bölümüne çok fazla özen gösterilmelidir. Gelişme bölümü yazının gövdesidir. Uyum içinde yazılmalı ve okuyan kişiyi içine çekmelidir. Konuyu açıklamak ve o konu hakkında kendi fikirlerimizi açıkça yazmaktır. Makale yazdıktan sonra düzeltmeleri en son yapmalıyız. Makaleyi kendimiz yüksek sesle birkaç defa okumalıyız. Hiçbir zaman olmamalı o konu hakkında düşünerek ve sabırla araştırma yapmalıyız.

Makale Yazmanın  çok zevkli olduğunu ve kendi fikirlerimi başka kişilerle paylaşmanın verdiği mutluluk en önemlisi işini severek yapmak  zorluğu yarı yarıya düşürmektedir.

have a break
christina aguilera weight loss now want to look taller and slimmer

0 Yorum

Yorum Bırak

HEMEN ÜYE OL VE KAZANMAYA BAŞLA!

1000+ Kişilik Dev Ekibimizin Bir Parçası Olmak Çok Kolay

KAYIT OL