Blog image

Bu Fırsatları Değerlendirin.Sizde Kazanın

by yznkznr

2019-03-14 18:56:51

0

42

Günlük yaşamamızda, tüm koşuşturma ve zaman darlığında  her türlü bilgiye evde bilgisayarlarımızdan, hareket halindeyken de cep telefonlarımızdan  internet i kullanarak  hızlıca  ulaşabiliyoruz.   İşte bizim bir tıkla ulaştığımız internetin ,nefes almak gibi hayatımızın bir parçası olması ile birlikte, artık neredeyse hiç bir işi internetsiz düşünmek mümkün olmuyor. Sözlük kullanmıyoruz, ansiklopedi kullanmıyoruz internetten bakıveriyoruz. Kitap  deseniz, evet hala okuyoruz ama internet üzerinden indirip okuyabileceğimiz pek çok alternatifimiz var. Gazeteler ve yazarlar da artık bir tık yakınımızda... Durum böyle olunca, bizim bir tıkla ulaştığımız yazıları hazırlamak da yayınlamak da ayrı bir iş gücü gerektiriyor. Internet üzerinden okuduğumuz makaleleri oluşturmak ise artık hepimizin kullanabileceği  yeni bir kazanç kapısı...Makale yazarak para kazanmak, internete bağlanabilen, araştırma yapabilen, öğrenmekten, öğrendiklerini aktarmak keyif alan herkesin kolaylıkla yapabileceği bir iş...

Uzman olduğunuz, çalıştığınız ya da  hobi olarak yaptığınız bir iş hakkında olabileceği gibi  belki de takip ettiğiniz film ve okuduğunuz kitaplar hakkında yazılarınızın herkes tarafından okunabilmesi artık mümkün. Üstelik bunu yaparken yayınlanan her makale üzerinden de para kazanma şansınız var. İster çalışın, ister çalışmayın ve evde olun, ya da öğrenci olun, internete bağlanabildiğiniz sürece  makale yazarak para kazanma  işini yapılabilirsiniz. Pek çoğumuz yazar olmayı hayal ederiz. Ben de ilk gençliğimden beri kitap yazmayı hayal eder dururum. Şimdi makale yazarak yazarlık alıştırmalarına başlayabilirim. Makale yazabilmek için gereken en önemli sermayeniz ise;  bilgi birikiminiz, tecrübeniz, gördüklerinizi okuduklarınızı analiz edip aktarabilme yeteneğiniz. Makale belli bir konu ve amaç içerdiğinden, yapısı belli bir metni yazmak hem öğrenilebilir hem de var olan yazı yazma yeteneği makale yazarak geliştirilebilir. Ayrıca makale konusunda araştırma yapmak, öğrenmekten keyif alan herkesin  bilgi dağarcığına yeni bilgiler ve yeni kelimeler eklemek için çok güzel bir fırsat.

Makale yazarak para kazanma işi yeteneğinizi fark etmenizi, var olan yeteneğinizi geliştirmenizi  sağlayabilir. Hatta belki de  kendinize yeni bir yol çizmek için size rehberlik bile edebilir.  Yazmaya başlamadan yazının bizi nereye götüreceğini ve bize neler vadedeceğini kim bilebilir ki?

 

0 Yorum

Yorum Bırak

HEMEN ÜYE OL VE KAZANMAYA BAŞLA!

1000+ Kişilik Dev Ekibimizin Bir Parçası Olmak Çok Kolay

KAYIT OL